Zdravotní cvičení

Snad každý z nás si občas dá nějaké předsevzetí , že přestane kouřit, chodit pozdě, jíst sladkosti, že začne hubnout, cvičit ...

Zůstaňme u cvičení. Pro některé z nás je cvičení samozřejmostí, někteří se však k němu dostanou teprve tehdy, když je začnou bolet záda a když pochopí, že ani prášky nezmohou vše.

Bolavá záda jsou totiž jen vyčnívající "špičkou ledovce", jsou v podstatě hlasitým signálem dosud skrytého poškození pohybového aparátu.

Klouby postupně více a více tuhnou, některé pohyby již nedokážeme provést v takovém rozsahu jako dříve. Dokonce i svaly nás zrazují - některé v důsledku malého využívání slábnou, jiné musí pak častěji zaskakovat a dochází k jejich přetížení. Klesá i celková kondice, zvyšuje se hmotnost, zhoršuje se stav oběhového systému.

Špatné zacházení se sebou samým se dříve či později projeví a vše, co jsme zanedbali, se nám po nějaké době vrátí i s úroky - nejčastěji v podobě nepříjemných bolestí v zádech.

Pokud to se cvičením myslíte skutečně vážně a chcete se pokusit odstranit některou z rozšířených potíží a poruch jako jsou bolesti v zádech, zvětšená bederní lordóza, zvětšená hrudní kyfóza a jiné (včetně poúrazových stavů), přijďte si s námi zacvičit ...