Osobní trénink

Osobní trenér je povolání, které vyžaduje notnou dávku trpělivosti, citlivosti, uvolněnosti, přátelskosti a osobního kouzla. Při jednání s klienty zjišťuji, že při výběru osobního trenéra mnohem častěji, než drahá reklama osloví klienty doporučení někoho známého. (V otázce vzdělání je ovšem v dnešní době docela zmatek. Podle mého názoru by měl mít osobní trenér ukončené vzdělání na fakultě s tělovýchovným zaměřením.)

Je odborníkem, kterému se lidé svěřují do rukou s určitým problémem. Bez rady zkušeného profesionála se ve složitém odvětví (prostředí) jako je fitness prostě neobejdeme, někteří lidé to pochopí dříve jiní později. Kdybychom měli možnost sledovat jeden den ve Fitness centrum, pochopili bychom, že ¾ lidí, kteří si přicházejí zacvičit ani netuší, jak moc důležitá je správná technika provedení cviků, správné načasování cvičení, optimální regenerace, správná výživa.

Osobní trenér je důležitý z hlediska zdravotního, sociálního, psychologického a řídícího.

Trénovat znamená řídit. Pokud si uvědomíme, že většině populace se nic nechce dělat a je tzv. líná, musíme dát za pravdu tomu, že osobní trenér klientovi plánuje návštěvy Fitcentra a jiné aktivity, potřebné pro správný rozvoj klienta.