6. cvik: HOROLEZEC

01.04.2020

Core ( = svalová soustava středu těla ), je zásadní pro zajištění stability těla, oporu páteře a koordinaci pohybu. Břicho posilujte třikrát týdně. Před cvičením se krátce zahřejte, musíte cítit, že je vám "už teplo"... Za pevným břichem stojí spousta usilovné a trvalé práce. Chce to disciplinovaný jídelníček a pravidelné cvičení . "Břišáky" máme úplně všichni. Pokud je nevidíte, může to být z důvodu většího množství tuku v této oblasti. Toho se zbavíte kalorickými deficitem, ale ne hladověním!!!

Svoji roli hraje i špatné držení těla , který je ovlivněn stereotypními návyky , sedavým způsobem života či nedostatečně posíleným hlubokým stabilizačním systémem těla.

Horolezec

Jak na to?

Výchozí pozicí je klik (ev. prkno). Paže mějte natažené, a to na šíři ramen, dlaněmi tlačte do podložky, ramena přitahujte směrem dozadu a směrem od uší. Chodidla jsou na špičkách mírně od sebe. Buďte maximálně zpevnění! Poté přitahujte pravé koleno (v přímém směru) k pravému rameni (levé koleno k levému rameni) a navracejte ho zpět do výchozí pozice. Nohy dynamicky střídejte, jako byste běželi. Vydržte alespoň 30 vteřin a pokračujte další sérií. Spíše než počty opakování měřte v tomto případě čas.

Výhodou tohoto cviku je skvělý efekt na stabilizační systém, ale vzhledem k dynamickému pohybu je i cvikem vhodným do kardio tréninku.

Modifikace: zvednutou pravou nohu (pokrčenou v koleni) přitahujte směrem k levému rameni (či k levému loktu, jste-li v prkně) a naopak....

<a href="https://www.freepik.com/free-photos-vectors/people">People photo created by Racool_studio - www.freepik.com</a>